Kultowy cykl książek dla dzieci i młodzieży

Choć C.S. Lewis tworzył w połowie lat 50. XX wieku, jego książki do dzisiaj rozpalają wyobraźnię małych czytelników. Do najbardziej udanej serii tego brytyjskiego autora bez dwóch zdań należy lew czarownica i stara szafa. To seria dedykowana głównie dzieciom i młodzieży, w skład której wchodzi aż siedem książek. Dlaczego opowieści z Narnii uważane są za jeden z najlepszych i najbardziej wartościowych cyklów dla młodszych odbiorców? 

Siedem wyjątkowych historii

Opowieści z Narnii to niezwykle przystępna i angażująca seria dla każdego. Napisana jest prostym językiem, dlatego nawet młodsi czytelnicy nie będą mieli problemów ze zrozumieniem historii, szczególniie jeśli chodzi o pierwsze tomy cyklu. Warto również zaznaczyć, że mały odbiorca może dojrzewać wraz z bohaterami, gdyż ci z każdą kolejną częścią są coraz starsi. Narnia to świat, który otwiera się jedynie przed dziećmi. Dlatego też ci bohaterowie, którzy ukończyli już osiemnasty rok życia, nie mają szansy powrotu do magicznego świata. W pierwszej części serii, która stanowi swoiste wprowadzenie do rozbudowanego świata, poznajemy głównych bohaterów. Większość z nich towarzyszyć będzie nam aż do siódmego tomu. 

Wartości, które są ważne w życiu

C.S. Lewis poza wykreowaniem tętniącego życiem magicznego świata, postanowił wpleść do swojej historii coś jeszcze. Sporo tu wątków nakierowujących młodego czytelnika na to, jak powinien postępować w swoim życiu i na co zwracać uwagę. To opowieść o najważniejszych wartościach, które sprawią, że będziemy po prostu dobrymi ludźmi. Na koniec warto zaznaczyć, że książki Lewisa bardzo dobrze sprawdzą się przy wspólnym czytaniu rodzica z dzieckiem. 

Do kultowego cyklu C.S. Lewisa pod tytułem Opowieści z Narnii należą:

– Lew, czarownica i stara szafa (tom 1),

– Książę Kaspian (tom 2),

– Podróż Wędrowca do Świtu (tom 3),

– Srebrne krzesło (tom 4),

– Koń i jego chłopiec (tom 5),

– Siostrzeniec Czarodzieja (tom 6),

– Ostatnia bitwa (tom 7).